Schiff Bella Bohemia | Prague-Boats.cz

Schiff Bella Bohemia

2. ledna 2020

Odborný německý časopis Schiffahrt Hafen Bahn und Technik připravil rozsáhlý článek o první elektrické výletní lodi Bella Bohemia.

Bella Bohemia je nejnovějším přírůstkem moderní a ekologické flotily lodí PRAGUE BOATS. Cílem naší společnosti je zajistit ekologický a k životnímu prostředí šetrný provoz lodí na Vltavě. Proto investujeme do modernizace flotily, obměny motorů u starších lodí i nových technologií pro obsluhu a údržbu.

V listopadu 2019 jsme uvedli do experimentálního provozu po Praze loď Bella Bohemia – první velkou výletní loď na zcela elektrický pohon, což vyvolalo zájem odborné veřejnosti i samotných Pražanů. I když provoz elektrické lodi není v našich současných podmínkách jednoduchý, stále usilujeme o zlepšení poměru tichých a bez-emisních plavidel v naší metropoli.

Jméno Bella Bohemia dostala nová loď dle tradice firmy s odkazem na naši zemi a zařadila se tak do řady lodí "Bohemia". Tam patří i naše další moderní ekologické lodě, jako je Agnes de Bohemia, Bohemia Rhapsody a Grand Bohemia, kterou v PRAGUE BOATS pokřtili v létě 2018.

Po zkušební provozu bude Bella Bohemia postupně zařazena na vyhlídkové plavby. Díky panoramatickým oknům a otevřené horní palubě nabízí překrásný výhled na okolní památky – jako třeba Karlův most, Pražský hrad, Národní divadlo, Tančící dům a Vyšehrad. Celoroční provoz je možný díky klimatizaci a vyhřívání.

Bella Bohemia patří mezi středně velké lodě v naší flotile s délkou 25 m, ale úctyhodná je její celková kapacita až 250 osob. Jejím domovem bude ekologické přístaviště na Kampě.

Celý článek naleznete v originálu níže.

Bella Bohemia magazín 01

Bella Bohemia magazín 02

Bella Bohemia magazín 03

Bella Bohemia magazín 04

Bella Bohemia magazín 05