Barco Bella Bohemia | Prague-Boats.cz

Barco Bella Bohemia

16. ledna 2020

Ekologický provoz našich lodí je důležitou součástí dlouhodobé koncepce naší společnosti. V posledních několika málo letech jsme odstavili čtyři lodě (Vislu, Šumavu, Poseidon a Bohemii), které již nevyhovovaly přísným ekologickým normám. Tato plavidla jsme vyměnili za nová, moderní a šetrná k přírodě. Patří mezi ně naše velké skleněné lodě Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody a Agnes de Bohemia, ale i menší plavidla jako je Horymír, Šemík, mahagonové loďky a další.

Vlajkovou lodí ekologického provozu je naše nejnovější loď Bella Bohemia, kterou jsme uvedli do provozu na podzim roku 2019. Je unikátní tím, že je čistě na elektrický pohon. Nejčastěji se s ní setkáte na vyhlídkových plavbách z Kampy.

Ekologizace naší flotily jde také cestou výměny motorů v lodích. Aktuálně měníme 14 let starý Catepillar motor na lodi Odra za moderní John Deere. Jednalo se o nejstarší motor, jaký byl na našich lodích v provozu. Všechny ostatní mají rok výroby 2009 a mladší. Loď Odra pluje na pravidelných plavbách do pražské zoo.

Naše ekologické snažení však nekončí u lodního parku, ale snažíme se zodpovědně k životnímu prostředí chovat i v jiných oblastech. Pokud vás toto téma zajímá, podívejte se na naši stránku Ekologie nám není lhostejná.