Valentýnská výzdoba na Lužnici | Prague-Boats.cz

Valentýnská výzdoba na Lužnici

Valentýnská výzdoba na Lužnici

Asi pro Vás není tajemstvím, že svátek zamilovaných, sv. Valentýn, pochází z anglosaských zemí a odvozuje se od legendy o knězi Valentýnovi, který proti zákazu císaře oddával zamilované páry a sám byl za to popraven právě 14. února.

Možná ale nevíte, že svátek má i svůj druhý původ, a to ve starořímském svátku Lupercalia, kdy v předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vkládány lístečky se jmény mladých dívek, jež si pak tahali mladí muži. Takto vylosovaná dívka se v následujícím roce stala "milou” mladíka, který si ji vybral.

Oba svátky následně splynuly v jedno a v tento den se zamilované páry obdarovávají dary s tématikou srdce, jako symbolu lásky. Proto i my jsme pro naše zákazníky připravili speciální produkt - romantickou valentýnskou plavbu, na níž, jak se můžete přesvědčit v galerii, nechyběla ani výzdoba s motivy srdce.

Dne 14. 2. 2013 se naše luxusní loď Lužnice vydala na okružní plavbu historickým centrem Prahy. Pohádkové výhledy na večerní panoramata nasvícených pražských památek a speciální valentýnské menu vytvořily jedinečnou atmosféru pro naše hosty.

Pokud jste neměli možnost se na naši valentýnskou plavbu vypravit nebo se Vám prostě jen zalíbila její romantická atmosféra, nemusíte čekat rok na její další konání. Ale můžete svého partnera pozvat na naši luxusní tříhodinovou plavbu s večeří A la Carte menu pod názvem "Sladká Praha”. Tyto plavby otevíráme již v polovině března!