FAQ

Ačkoliv je možné lístky na plavbu zakoupit i osobně v naší kanceláři na Dvořákově nábřeží, doporučujeme plavbu rezervovat dopředu v našem on-line rezervačním rozhraní. Rezervací získáte nejen jistotu garantovaného místa, ale také 10% slevu z ceny plavby při platbě on-line.

Ne, rezervace konkrétního místa či stolu možná není. Výjimkou jsou plavby Křišťálová večeře a Večeře na lodi, v rámci kterých je možné vybrat sekci, ve které chcete sedět. Samostatný stůl (bez výběru jeho umístění) vám můžeme rezervovat při nákupu 4 a více lístků na jakoukoliv gastronomickou plavbu.

U každé plavby je možné zakoupit levnější, dětský lístek pro děti od 3 do 11 let. Děti do 3 let plují zdarma. Slevu pro studenty a důchodce momentálně nenabízíme.

Doporučujeme dostavit se k odbavení 20–30 minut před vyplutím, odbavení probíhá u prodejního okénka na mole č. 3. Check-in se uzavírá 10 minut před začátkem plavby. Na loď je potřeba se dostavit nejpozději 5 minut před odjezdem.

Před každou plavbou je nutné se nejdříve odbavit u prodejního okénka na mole č. 3 (Dvořákovo nábřeží pod Čechovým mostem). Na odbavení obdržíte pokyny k nástupu na loď. Odbavení se uzavírá 10 minut před vyplutím. Na loď je nutné se dostavit min. 5 minut před vyplutím. Všechny naše lodě plují z Dvořákova nábřeží, od místa odbavení jsou vzdáleny max. 3 minuty pomalé chůze.

Ano, stačí ukázat e-ticket ve vašem mobilu při odbavení (prodejní okénko na mole č. 3) a my vám vytiskneme palubní vstupenku na místě.

Konkrétní typ lodí garantujeme pouze u vybraných plaveb. Naše flotila je nejmodernější v Praze a všechny naše lodě jsou v perfektním technickém stavu.

Hodinová plavba: Bella Bohemia, Marie d'Bohemia

Velká plavba Prahou: jakákoliv loď z naší flotily

Oběd na lodi: Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody, Valencia, Cecílie

Večeře na lodi: Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody, Labe, Valencia, Cecílie

Křišťálová večeře: Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody, Agnes de Bohemia

Plavba se sklenkou Prosecca: Bella Bohemia, Marie d'Bohemia

Brunch na lodi: Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody, Agnes de Bohemia

Plavba Čertovkou: Elektronemo, Elvíra

Ano, na lodích máme zdarma k dispozici:

  • Tištěný průvodce v 16 jazycích
  • Audio komentář v 8 jazycích na Hodinové plavbě
  • Online interaktivní průvodce, kterého si můžete pustit na svém mobilním telefonu během plavby.

Wifi na palubě našich lodí zdarma.

Ano, můžete se těšit na krásné výhledy na pražské památky a panoramata.

Z paluby lodi uvidíte například:

  • Pražský hrad
  • Karlův most
  • Národní divadlo
  • Tančící dům

A samozřejmě mnohé další. Lehce vám napoví i mapka u popisu každé plavby.

Ano, do menu zařazujeme nejméně jedno vegetariánské či veganské a bezlepkové jídlo. Orientovat se můžete pomocí symbolů u každého pokrmu na rautových stolech. Pokud máte i jiné stravovací požadavky, například alergie na určité potraviny, neváhejte nás o tom informovat při rezervaci nebo požádat o pomoc personál lodi.

Ano, avšak z provozních a bezpečnostních důvodů je nutné se předem dotázat na konkrétní plavbu a datum. Posádka na každé z našich lodí je nápomocná s naloděním osob na mechanickém invalidním vozíku či osob užívající kompenzační pomůcky o srovnatelné váze a velikosti. Osoby na elektrickém invalidním vozíku je možné odbavit pouze na plavbách, které jsou realizované na bezbariérových lodích (Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody, Agnes de Bohemia). Z bezpečnostních důvodů si vyhrazujeme právo omezit počet invalidních vozíků či jiných kompenzačních pomůcek na palubě.

Ne, na gastronomické plavby hygienická pravidla bohužel zakazují vstup zvířat na palubu s výjimkou vodicích psů ve výkonu své práce. Na vyhlídkových plavbách je dovolen vstup psům s náhubkem.

Ano, na všech lodích máme vyhrazené venkovní prostory pro kuřáky. Oproti tomu všechny vnitřní prostory jsou striktně nekuřácké.

Ano, naše lodě jsou v provozu po celý rok, v zimní sezóně jsou všechny lodě vytápěny a v letní sezóně klimatizovány. Plavební řád se liší dle sezóny, aktuální harmonogram plaveb naleznete na našich webových stránkách. Za výjimečných okolností (např. povodně) mohou nadřízené orgány omezit či zakázat plavbu po Vltavě, tyto informace budou vždy uvedeny na našem webu.

Ne, bohužel parkování na náplavkách je možné pouze se zvláštním povolením, které vydává PROVOZOVATEL A SPRÁVCE PRAŽSKÝCH NÁPLAVEK. Placené parkování pro veřejnost je vzdálené 400 m od místa odbavení na plavby a naleznete jej v Garážích Rudolfinum (Alšovo nábřeží 12, Praha 1).

Ano, na všech našich pravidelných plavbách můžete zdarma využívat přístup k internetu pomocí Wi-Fi. Služba není garantována, může být z technických důvodů omezená nebo nedostupná.

Ano, na všech velkých lodích jsou toalety. Toalety nejsou na malých loďkách, které plují plavbu do Čertovky. Je možné využít veřejné toalety v pilíři Čechova mostu.

Kontaktujte nás telefonicky, mailem nebo na chatu.