Modernizace naší flotily - ruku v ruce s ekologií | Prague-Boats.cz

Modernizace naší flotily - ruku v ruce s ekologií

Modernizace naší flotily - ruku v ruce s ekologií

Evropská vodní doprava a v rámci ní i Prague Boats pokračují v dlouhodobém programu modernizace svých plavidel, který vychází z celkové environmentální politiky společnosti. Hlavní důraz je přitom kladen na ekologizaci provozu. Proto také došlo na mnoha osobních lodích k výměnám generátorových jednotek a pohonných zařízení. Všechny tyto remotorizace byly financovány z vlastních zdrojů společnosti.

Jedná se o motory značky Caterpillar, které mají nejmodernější konstrukce s minimální emisní zátěží, hlučností a kouřivostí. Například Caterpillar 3056 DITA o výkonu 138 KW, který v roce 2014 byl osazen na loď Labe a v roce 2015 na Natal, Porto, Hamburg, Prahu a loď Kotvu. Na lodi Kotva a Hamburg byly vyměněny také generátorové jednotky, takže tam nově najdete Caterpillar 3054 DITA (na Kotvě) a GEP 55 (na Hamburgu).

Věříme, že investice do ekologičnosti provozu je investicí, kterou ocení nejen naše životní prostředí, ale také naši návštěvníci, kteří si tak plavby na našich lodích užijí bez zbytečného hluku a kouře.