Rudolfinum

Impozantní budovu Rudolfina najdeme na pravém břehu Vltavy u Mánesova mostu na Alšově nábřeží. Tuto novorenesanční budovu nechala za dva miliony zlatých postavit u příležitosti 50. výročí svého založení Česká spořitelna.

Jméno Rudolfinum dostala po následníku habsburského trůnu arcivévodovi Rudolfu. Architekty se stali významné osobnosti tehdejší umělecké scény - Josef Zítek a Josef Schulz. Budova Rudolfina byla slavnostně otevřena v roce 1885 jako víceúčelové kulturní zařízení s koncertní síní a výstavními sály. Dnes tu najdeme koncertní Dvořákovu síň, v zadním traktu pak menší koncertní sály, Sukova síň a Kubelíkova síň. Poslední kompletní rekonstrukcí si budova prošla v letech 1990 až 1992.

V jejích prostorách dnes sídlí České filharmonie a Galerie Rudolfinum. Ve Dvořákově síni se pravidelně pořádají významné koncerty, například v rámci celosvětově známého Pražského jara.

Budovu Rudolfina minete na všech našich pravidelných plavbách, stačí si jen vybrat dle našeho plavebního řádu tu Vaši plavbu.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied