Rudolfinum

Impozantní budovu Rudolfina najdeme na pravém břehu Vltavy u Mánesova mostu na Alšově nábřeží. Tuto novorenesanční budovu nechala za dva miliony zlatých postavit u příležitosti 50. výročí svého založení Česká spořitelna.

Jméno Rudolfinum dostala po následníku habsburského trůnu arcivévodovi Rudolfu. Architekty se stali významné osobnosti tehdejší umělecké scény - Josef Zítek a Josef Schulz. Budova Rudolfina byla slavnostně otevřena v roce 1885 jako víceúčelové kulturní zařízení s koncertní síní a výstavními sály. Dnes tu najdeme koncertní Dvořákovu síň, v zadním traktu pak menší koncertní sály, Sukova síň a Kubelíkova síň. Poslední kompletní rekonstrukcí si budova prošla v letech 1990 až 1992.

V jejích prostorách dnes sídlí České filharmonie a Galerie Rudolfinum. Ve Dvořákově síni se pravidelně pořádají významné koncerty, například v rámci celosvětově známého Pražského jara.

Budovu Rudolfina minete na všech našich pravidelných plavbách, stačí si jen vybrat dle našeho plavebního řádu tu Vaši plavbu.