Křest GB

Minulý týden, ve čtvrtek 7. června, jsme měli hned dva důvody k oslavám. Spolu s naší sesterskou Pražskou paroplavební společností jsme pokřtili novou velkolepou loď Grand Bohemia a oslavili 80. let parníku Vyšehrad.

Máme velkou radost, že jsme mohli Praze představit zbrusu novou moderní loď, o třídu vyšší nástupkyni lodí Agnes de Bohemia a Bohemia Rhapsody. Slavnostním pokřtěním jsme ji tak oficiálně zařadili do provozu na našich pravidelných vyhlídkových a hlavně gastronomických plavbách. Samozřejmě loď je k dispozici také na firemní a soukromé pronájmy. Veškeré podrobnosti najdete na samostatné stránce lodi Grand Bohemia.

A radost nám dělá i historický parník Vyšehrad, který letos slaví 80. let svého provozu. Na vodu byl poprvé spuštěn roku 1938 a dnes je posledním ze dvou historických kolesových parníků na Vltavě. Dokladem příkladné péče o něj je i to, že roku 2013 byl spolu s parníkem Vltava zapsán na seznam chráněných historických památek České republiky. Aby parník mohl sloužit minimálně další 80. let, tak v nedávné době prošel první fází rekonstrukce, která má nejen zachovat jeho funkčnost, ale také jej navrátit jeho historické podobě.

Děkujeme všem, kteří se těchto mimořádných událostí s námi účastnili, a těšíme se na další plavby na našich lodích.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied