Loď Bella Bohemia se představuje světu! | Prague-Boats.cz

Loď Bella Bohemia se představuje světu!

Ekologie, udržitelnost a odpovědnost patří dlouhodobě mezi naše top priority. Kompletně jsme se odprostili od plastů, zlepšujeme místní mikroklima a uklízíme své okolí, ale rozhodli jsme se jít ještě dále a jako první v Evropě si nechali postavit kompletně ekologickou loď poháněnou jen elektrickými bateriemi. 

Moderní katamarán dostal název Bella Bohemia, jde o tiché plavidlo, které neprodukuje žádné emise. Loď je dílem české architektky brazilského původu Very Hampl, její stěny jsou prosklené, loď je tak ideální pro celoroční vyhlídkové plavby Prahou. Uvnitř plavidla se nachází vyhlídková otevřená paluba a bar. Interiér je zařízen velice moderně.

Bezemisní katamarán pohánějí motory na baterie o celkové kapacitě 100 kWh a napětí 600 voltů. Baterie, umístěny pod podlahou lodní paluby, pohání elektrické motory se schopností otáčení o 360°, čímž je zaručena výborná manévrovatelnost. Jako hlavní pohon byl tento typ elektrických motorů použit vůbec poprvé. Z lodi Bella Bohemia se těšíme a s ekologizací naší flotily rozhodně nekončíme.