Loď Lužnice hostila česko-německé setkání

Kromě firemních akcí jsou naše lodě využívány například i k mezinárodním jednáním. Jedno takové se včera uskutečnilo na naší luxusní lodi Lužnice. Setkali se zde poslanci německého Bundestagu spolu s českými senátory, Karlem Korytářem a Petrem Bradským. Schůzky byl přítomen také náměstek ministra dopravy, pan Karel Dobeš.

Předmětem setkání bylo jednání o možnostech rozvoje regionu, který spojuje řeka Labe a s tím související mezinárodní spolupráci obou zemí. Všichni zúčastnění se shodli, že je potřeba rozvíjet možnosti využití toku Labe. Navíc pro Českou republiku řeka představuje jedinou spojnici s mořem.

Akci na naší lodi Lužnice zajišťovala mezinárodní organizace a sdružení Hafen Hamburg.

 

Věděli jste, že české země měly v minulosti moře?

Ano, ve 13. století tomu tak skutečně bylo. Díky expanzivní politice především Přemysla Otakara II. sahaly české země přes Alpy až k Jadranu.

Myšlenka na spojení českých zemí s mořem byla ještě jednou vzkříšena při mírových jednáních v Paříži po 1. světové válce. Tehdy ministr zahraničí Edvard Beneš předložil návrh na vytvoření jakéhosi koridoru, který by spojoval Prahu s Terstem. Tento požadavek však byl na konferenci zamítnut.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied