Národní na vodě | Prague-Boats.cz

Národní na vodě

Open air akce Národní na vodě  se odehraje v centru Praze na Vltavě, a to vždy od 20 hodin dvě červnové soboty,  19. a 26. června. Orchestry Národního divadla a Státní opery spolu se svými sólisty představí to nejlepší, co operní repertoár první české scény nabízí.

Program jednotlivých večerů se bude lišit. 19. června se publikum se může těšit nejen na árie a duety z Prodané nevěsty nebo Rusalky, ale také z Bizetovy Carmen, Rossiniho Lazebníka sevillského nebo Pucciniho Turandot. Pod taktovkou hudebního ředitele Opery Národního divadla Jaroslava Kyzlinka vystoupí Orchestr Národního divadla, zazpívají sólisté Alžběta Poláčková, Aleš Briscein nebo Svatopluk Sem. Loď  s hudebníky na palubě  vypluje  z blízkosti Národního divadla a na své první zastávce mezi Střeleckým ostrovem a Kampou, začne s hudební produkcí ve 20 hodin. Po proplutí zdymadlem se vydá k druhému stanovišti – k přístavišti u Rašínova nábřeží. Zde se začne hrát zhruba ve 20:50. Posledním místem, kde si budou moci diváci vychutnat tento netradiční program, bude Hořejší nábřeží na Smíchově. Sem loď připluje asi ve 21:20.

Následující termín, 26. června, půjde o program sestavený z nejslavnějších děl především světových autorů. Těšit se můžete na skladby La donna e mobile z Rigoletta, Triumfální pochod z Aidy, Libiamo z Traviaty a další. Místo, kde loď v tomto termínu zastaví, bude jen jedno, a to mezi Střeleckým ostrovem a Kampou, v prostoru poblíž mostu Legií. Na pražských ostrovech bude totiž ve stejném termínu probíhat festival United Island, a hudební loď Národního divadla bude součástí celého programu. Na zastávce se hudebníci v čele se sólisty Janou Siberou a Martinem Šrejmou představí mezi 20 a 20:30 hodinou.  

V případě nepříznivého počasí (déšť, velký vítr) se akce ruší.