Matka měst? Zní Vám to trochu přehnaně? Navštivte ji a uvidíte sami.

Praha vznikla již v 9. století našeho letopočtu a řadí se mezi nejkrásnější evropské metropole. Její založení a rozkvět předpověděla podle pověsti kněžna Libuše. Řekla prý, že to bude město, jehož sláva se bude hvězd dotýkat.

Historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO a historické památky jsou skutečně jedním z největších lákadel. Nejen, že si můžete prohlédnout Pražský hrad, který je dle Guinessovy knihy rekordů největším souvislým hradním komplexem na světě, ale můžete pokračovat prohlídkou nespočetných paláců, kostelů a měšťanských domů. Vše ve své původní podobě, takže můžete strávit celý den s pocitem, že jste se přenesli do úplně jiné epochy.

Praha se může pochlubit stavbami již z doby románské a gotické, ale asi nejvíce památek pochází z období baroka a proslulé jsou budovy i ve stylu secese. Jedním ze secesních klenotů, který při procházce Prahou zcela jistě neminete je Obecní dům.

Když si budete chtít odpočinout, dobře se najíst a dál se kochat pražskými pamětihodnostmi je tu skvělá volba večeře při plavbě po Vltavě. Řeka protéká přímo centrem Prahy a pohled na něj z vody má neopakovatelnou atmosféru.

Zbytek večera pak můžete strávit třeba v divadle. V Praze je jich nepočítaně a vybírat můžete z celého spektra žánrů, od opery až po kabaret. Stejně tak široká je nabídka koncertů, výstav a muzeí.

Pakliže už byste měli umění dost, je tu proslulá zoologická zahrada v Troji. Mezi zoologickými zahradami patří mezi světové jedničky. Hned vedle ní najdete botanickou zahradu s moderním rozsáhlým skleníkem Fata Morgana.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied