Loď Poseidon

Loď Poseidon, která dříve patřila do naší flotily, bude mít nové působiště na jižní Moravě, kam byla po velmi náročném transportu přesunuta. Bude vozit turisty na Vranovské přehradě, kde se také 32 m dlouhá a 5,4 m široká loď stane největším plavidlem.

Samotný transport této lodi z Prahy až na jižní Moravu byl výsledkem dlouhodobých příprav, pečlivých měření, trpělivosti a precizní práce celého přepravního týmu.

Poseidon vyplul z Prahy 9. dubna a zamířil po Labi do Týnce nad Labem. Zde na ni teprve čekal dlouhý a náročný přesun na Znojemsko. Loď byla naložena na podvalník tažený kamionem a v úterý 12. dubna se vydala směr Vranovská přehrada, kam měla dorazit v podvečer 14. dubna.

Trasa, po níž se tato 57 t těžká loď vydala, nebyla naplánovaná po dálnici kvůli celkové hmotnosti i výšce. Také přeprava přes noc nemohla být zvolen, protože by nebyly vidět kabely zavěšené nad silnicí a větve, kterým bylo nutno s vyhýbat.

Poseidon tak vyrazil po silnicích nižších tříd přes Čáslav, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí a Znojmo.

V pátek 15. dubna odpoledne, po několika menších komplikacích, konečně spustil největší jeřáb v ČR loď Poseidon na hladinu Vranovské přehrady, jak zachycuje naše foto.

Jelikož je loď Poseidon v perfektním technickém stavu, tak její úpravy souvisí primárně s rozšířením kapacity na 200 míst, tak by měla zahájit svůj provoz již 23. dubna. Tímto jí přejeme hodně štěstí v novém působišti.

Video z přepravy Poseidonu:

Fotogalerie - nakládka v Týnci nad Sázavou

Fotogalerie - Vranovská přehrada

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied