PRAGUE BOATS pomáhá hendikepovaným, dětem i seniorům | Prague-Boats.cz

PRAGUE BOATS pomáhá hendikepovaným, dětem i seniorům

Ježíškova vnoučata na lodi v Praze

Dnes se s námi projela Ježíškova vnoučata. Dvě desítky babiček a dědečků z Domova pro seniory Severní Terasa z Ústí nad Labem se se svým doprovodem vypravili na výlet lodí centrem Prahy. Pro mnoho z nich to byla příležitost, jak zavzpomínat na doby dávno minulé, když poprvé navštívili naše hlavní město.

"Tento výlet si přáli naši klienti v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Děkuji moc za vstřícnost," děkovala společnosti PRAGUE BOATS Ing. Ivana Holinková, vedoucí sociálního úseku-manažer kvality Domova pro seniory Severní Terasa.

Projekt Ježíškova vnoučata je pro společnost PRAGUE BOATS pouze jedním z desítky projektů, které od začátku roku podpořila. Každý rok lodě společností PRAGUE BOATS a Pražské paroplavební společnosti umožňují jedinečný zážitek několika tisícům osob s postižením, dětem bez domova a seniorům.

Dosud největší charitativní akce se odehrála na historickém parníku Vltava, jednalo se o přehlídku filmů Mental Power Prague Film Festival, kde hrají (ne)herci s mentálním a kombinovaným postižením. Přehlídky se zúčastnilo na tři stovky osob a součástí plavby byl i koncert kapely Biopop v Davli. Kromě promítání filmů a předání cen Mental Power všem zúčastněným, proběhl na palubě kulturní program s cateringem.

V říjnu pořádá PRAGUE BOATS charitativní akci na lodi Bohemia Rhapsody pro nadační fond KlaPeto, kde budou předány příspěvky z 6. ročníku výstupu na Sněžku pro Matýska Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes nejasné zánětlivé horečnaté onemocnění. Finance použije jeho rodina především na kompenzační pomůcky a rehabilitace, které nehradí plně pojišťovna.