Nová sezóna 2016

Pohled do kalendáře a ještě lépe pohled z okna na počasí venku nám říká, že letošní zima už definitivně skončila. Jaro je tady a můžeme očekávat, že bude už jen tepleji a krásněji. A že bude přibývat dnů, které nelze strávit lépe, než na čerstvém vzduchu a nejlépe na palubě lodi. Odtamtud totiž svět vypadá vždy nejnádherněji.

Pražská paroplavební společnost zahajuje letos už svou 151. plavební sezónu a i do dalšího jednoho a půl století své existence si přináší tradiční kvalitu služeb, důraz na spokojenost zákazníků. A pokračuje ve stopách svého zakladatele, legendárního pražského primátora Františka Dittricha, který dobře věděl, že není možné ustrnout na místě, ale je nutné jít s dobou stále kupředu, zavádět odvážně nové věci a být stále na špičce ve svém oboru. A tak přestože loňská jubilejní plavební sezóna přinesla do spojené flotily Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats mnoho nového, i pro ten letošní rok jsou pro její zákazníky a pasažéry připravena další zlepšení, další nové programy a pravidelné linky.

Kromě plaveb na pravidelných linkách mají ale zákazníci stále větší zájem o plavby na objednávku, jak pro klienty cestovních kanceláří, tak pro firemní klientelu. Lodě flotily Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats nabízejí i v tomto segmentu ten nejvyšší standard, jaký v širokém okolí nemá konkurenci. „Zájem o akce především na našich nejmodernějších lodích, Bohemia Rhapsody a Grand Bohemia, je ohromný“, říká obchodní ředitel Prague Boats Richard Vojta ml. „Připravujeme na klíč firemní večírky, nejrůznější oslavy i jakékoli další akce, jsme schopni vyjít vstříc přáním a požadavkům zákazníků a zařídit prakticky cokoliv. Včetně vkusné výzdoby a vysoce kvalitního cateringu. Široké portfolio našich lodí různých velikostí nám navíc umožňuje nabídnout vhodný prostor pro různě velké společnosti.“

Služby na nejvyšší úrovní ovšem v Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats nejsou novinkou, ale už dlouholetou tradicí, pojďme tedy teď k slibovaným novinkám. Poprvé jsou například od letoška zařazeny do nabídky pravidelné okružní plavby do jednoho z nejromantičtějších míst historické Prahy, Čertovky. Od Velikonoc začne na pohádkovou trasu vyplouvat šestkrát denně ekologická loď Mistr Jan Hus, uvedená do provozu teprve vloni při příležitosti jubilea tohoto velikána českých dějin, případně solární loď Elektronemo či malé luxusní mahagonové hybridní lodičky. Padesátiminutová plavba začíná v přístavišti u Čechova mostu.

Další novinkou jsou luxusní večeře doprovázené živou jazzovou hudbou na palubě nejnovější lodi Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats a zároveň vůbec nejmodernější lodi na českých řekách Bohemia Rhapsody. Tříhodinový zážitek, při kterém si můžete dopřát mnoho lahůdek, třeba domácí játrovou paštiku a brusinkami, staročeskou bramboračku s houbami rybu pečenou s bylinkami či gulášek s domácími špekovými knedlíky o skvělých dezertech ani nemluvě, je připraven ve spolupráci s Prague Cuisine.

Rovněž ve spolupráci s Prague Cuisine jsou pořádány zážitkové večeře na palubě luxusně zrekonstruované lodě Lužnice. Při plavbě historickým centrem Prahy nabízejí v noblesním prostředí a s pohledem na nejkrásnější památky české metropole vskutku gurmánský zážitek – Á la carte menu připravené šéfkuchařem na lodi z nejlepších surovin, na výběr je třeba steak z mečouna pečený v papilotě, entrecote se smetanovými bramborami, či úžasné zeleninové lasagne s ricottou, špenátem a rajčaty pro vegetariány.

Již od konce března vyplouvá také každou sobotu loď směrem na Slapskou přehradu, na jednu z nejtradičnějších tras Pražské paroplavby, která se těší ohromné oblibě už od 19. století a jejíž popularita přitom stále stoupá. Od konce dubna pak přibudou na této trase i nedělní plavby. Na celodenní cestu krásnou přírodou, kolem soutoků s Berounkou a Sázavou a kolem legendárních trampských osad bývalými Svatojánskými proudy vozí výletníky historický parník Vltava, případně velká loď Cecílie.

Jednou za čtrnáct dní je možné se vydat parníkem Vltava na Slapy i při plavbě All inclusiv. Historický parník Vltava byl před několika lety kompletně zrekonstruován, dostal svou původní podobu ze čtyřicátých let minulého století a předloni byl spolu s druhým historickým parníkem pražské paroplavby, parníkem Vyšehrad, prohlášen za kulturní památku. Stejně jako parník Vltava se i parník Vyšehrad nyní dočká náročné rekonstrukce, při které se mu vrátí podoba, jakou měl při svém spuštění na vodu těsně před druhou světovou válkou. Proto už letos Vyšehrad na Slapy nevypluje a bude se na složitou přestavbu připravovat v přístavišti. Do vlastního zahájení rekonstrukčních prací však bude veřejnosti přístupný a i v přístavišti najde své nové dočasné využití.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied