Slavnostní otevření Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy a informace k 2. kolu výzev Pražského voucheru

22. února 2019

Ve čtvrtek 21.2. jsme se zúčastnili otevření Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy a spuštění druhého kola výzev programu Pražský voucher, který hledá a oceňuje kvalitní podnikatelské projekty v hlavním městě.

Za účasti primátora Prahy Zdeňka Hřiba a radního pro oblast školství, sport, vědu a podporu podnikání Víta Šimrala byl oficiálně zahájen provoz Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy. Centrum se nachází v přízemí Škodova paláce a má za cíl poskytovat komplexní informace o podpoře podnikání a inovací z veřejné i privátní sféry na jednom místě.

Podnikatelské a inovační centrum hl. m. Prahy nabízí prostory s moderní technikou a pracovníci pražského magistrátu se v něm chystají pořádat řadu vzdělávacích akcí různého formátu a poskytovat osobní konzultace.

K dispozici bude také speciální informační balíček pro podnikatele spolu s databází nástrojů podpory podnikání a inovací. Jedním z důležitých úkolů bude spolupráce s univerzitami a národními institucemi pro lepší rozvoj metropole.

Pražský voucher odstartoval 2. kolo výzev

Na otevření centra byly představeny i nové výzvy v rámci dotačního programu Pražský voucher. Od 18. března do 18. dubna letošního roku je možné předkládat projekty prostřednictvím nové internetové aplikace „Podej projekt“.

Pražský voucher cílí převážně na začínající podnikatelské subjekty. „Snažíme se o maximální podporu smysluplných podnikatelských projektů. Pražským voucherem chceme oslovit malé a střední firmy a převážně ty fungující maximálně tři roky. Takovýmto realizátorům kvalitních projektů nabízíme proplacení až 85 procent nákladů,“ řekl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.

Zdroj: praha.eu (portál hl. města Prahy)

Fotogalerie

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied