Uklízíme pražské náplavky | Prague-Boats.cz

Uklízíme pražské náplavky

Životní prostředí a jeho ochrana je pro nás jednou z priorit, snažíme se provozovat naše plavby co nejvíce přívětivě k životnímu prostředí. Tím to však zdaleka nekončí, dbáme také na to, aby okolí Vltavy bylo čisté, proto kolem náplavek a nábřeží pravidelně uklízíme. 

O víkendu jsme se vydali uklidit Rašínovo nábřeží, přístaviště na Kampě, Klárov a Dvořákovo nábřeží pod Čechovým mostem.  Vybaveni mechanickou prodlouženou rukou na odpadky, rukavicemi, pytli a síťkou na lovení odpadků z vody, kterou jsme, díky bohu, za celý den použít nemuseli, jsme začali ráno na Rašínově nábřeží, zamávali právě odplouvajícímu parníku Vltava, a dali se do práce. 

Na Rašínově nábřeží jsme sebrali asi 5 kilo odpadu, přičemž nejčastěji jsme sbírali, a teď se podržte: limetky. Poté jsme se přesunuli na Kampu, která byla v ulicích čistá, ale v trávě jsme nacházeli spoustu plastů a papírových kapesníčků. Zcela nejhorší situace byla na Klárově u břehu Vltavy, což je oblíbené místo pro fotografie a pozorování labutí. Na tomto místě jsme nasbírali neuvěřitelné dva plné pytle odpadu. Úklid jsme ukončili na Dvořákově nábřeží, které bylo ze všech míst nejčistší.  

Máte tip, na místo kolem Vltavy, které bychom si také měli vzít do parády? Dejte nám vědět na náš Facebook nebo Instagram.