V Praze přibývá turistů | Prague-Boats.cz

V Praze přibývá turistů

V Praze přibývá turistů

V Praze už konečně panuje slunné a krásné počasí, poslední stopy po povodních pomalu ale jistě mizí a vltavské břehy jsou opět atraktivním místem, které přitahuje turisty. Možná Vás napadne, jak asi bude vypadat letošní turistická sezóna? Ovlivní ji nějak negativní obrázek povodní v Praze, který se objevoval před časem v médiích?

Jen pro zajímavost, statistiky z loňského roku uvádějí, že Prahu navštívilo 5 397 531 turistů, což je podle dlouhodobých měřítek rekord. Tím si Praha meziročně polepšila o 6,5 %. Praha je dokonce 6. nejnavštěvovanějším městem v Evropě. A stoupl nejen počet turistů ze zahraničí, ale i domácích návštěvníků. Bohužel jiná statistika uvádí, že ačkoli počet turistů u nás roste, utratí tu jen polovinu toho, co v jiných evropských zemích. Na vině je špatná infrastruktura a nedostatek kvalitních služeb, jako jsou například obchody, restaurace nebo zážitkové aktivity.

Proto se i my snažíme o zkvalitňování a rozšiřování našich služeb a pravidelně přicházíme s novinkami v rámci plaveb či ekologizací lodní dopravy na Vltavě, tedy jak pravidelnou údržbou lodí a parníků, tak také rozšiřováním flotily o ekologické lodě jako Elektronemo nebo Šárka.

Letos patří mezi naše nejoblíbenější například plavba s večeří, neboť teplé večery k ní doslova lákají a plavba po Vltavě je nejen romantickým ale také kulinářským zážitkem. Během večerní plavby zvané Sladká Praha se totiž podává A la Carte menu, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.