Vltava v Praze - galerie

Situace v Praze na Vltavě není vůbec růžová. Krátce po včerejším poledni byl ve městě vyhlášen stav nebezpečí, Vltava totiž dosáhla třetího, a tudíž nejvyššího povodňového stupně. Na většině míst stojí protipovodňové zátarasy, zavírá se metro, připravují se evakuace, odtahují se auta a všechno ostatní z okolí řeky.

Také naše lodě už dávno na náplavce nekotví a nespatříte je samozřejmě ani nikde plout. Už totiž při vyhlášení 1. povodňového stupně je  přesouváme do bezpečí. To nejen našim lodím, ale i dalším v Praze poskytuje smíchovský ochranný přístav. Jedná se o poměrně složitou a logisticky náročnou akci, protože během krátké doby musíme dopravit do bezpečí přístavu nejen celou naši flotilu, ale z náplavky odvézt také všechno další vybavení, jako jsou například plovoucí infostánky, mola apod.

Spolu se všemi Pražany a dalšími postiženými městy a obcemi si přejeme, aby už přestalo pršet, voda začala opadat a brzy jsme mohli naše lodě vrátit tam, kam patří - na  vlny poklidně plynoucí Vltavy.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied