Nová přívozní loď

Přívoz v pražské Troji má od srpna zcela novou velkokapacitní přívozní loď. Díky ní se cestující mohou přeplavit mezi Císařským ostrovem a zoologickou zahradou mnohem rychleji. Oproti původní přívozní lodi Mistr Jan Hus s kapacitou 25 osob, která byla operativně nasazena po odklizení sesuté pěší lávky, je kapacita nové lodi Troja až 100 cestujících.

Loď Troja nechala postavit Pražská paroplavební společnost na míru právě pro toto místo, kde je mělká voda a rychlý spád řeky. Nové plavidlo má ponor pouhých 45 centimetrů, na délku měří 15 metrů a na šířku 4 metry.

"Oproti lodi na přívozu doposud užívané umožňuje Troja pasažérům rychlejší a pohodlnější nástup a výstup, navíc má několikanásobně vyšší kapacitu. Jsme hrdi na to, že se nám ji podařilo postavit v až neuvěřitelně krátké době, která, pokud vím, je nejen u nás rekordní. Od okamžiku, kdy jsme na novou loď dostali zadání a udělali první čáry na výkresech, uplynulo do jejího uvedení do provozu pouhých sto dní. A to včetně doby, která byla potřebná na vyřízení různých povolení," říká mluvčí PPS Dušan Sahula. "Nyní by už občasné fronty na přívozu měly být pouhou vzpomínkou."

Přívoz na místě zřícené lávky zřizuje ROPID, provozuje PPS a pro cestující je zdarma.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied