Parníky v Praze vstupují do 148. sezóny

Je to k neuvěření! Lodní linky Pražské paroplavební společnosti letos oslaví 148. plavební sezónu, kdy vozí Pražany i návštěvníky hlavního města. Nejtradičnější česká dopravní firma proto připravila mnoho novinek pro letošní rok, v němž také slaví 75. narozeniny parníku Vyšehrad.

PPS nově zahájila spolupráci s Muzeem Karla Zemana, které si během několika měsíců od otevření získalo velké uznání. Výsledkem této spolupráce je kombinovaná akce spojující prohlídku muzea a vyhlídkovou plavbu do Čertovky, která začíná přímo u muzea. Významným výsledkem spolupráce je také zbrusu nová podoba jediného českého plavidla na solární pohon - lodi Elektronemo, která byla postavena podle originálního projektu Pražské paroplavby. Vzhled lodi je inspirovaný zemanovskou poetikou a nabízí zcela nový zážitek z Pražských Benátek, což jistě ocení malí i velcí návštěvníci.

Posíleny budou také pravidelné lodní linky, které Pražská paroplavba provozuje jako jediná společnost a k tomu ještě bez dotací. Oblíbeným linkám do zoologické zahrady, které vyplouvají ze dvou přístavišť, přibude i třetí nástupiště – přístaviště Kampa, jediné české certifikované ekologické přístaviště. Odtud popluje zdarma přípoj k lince, která vyplouvá z přístaviště u Nemocnice Na Františku. PPS tak vychází vstříc nárůstu zájmu o nejpohodlnější a nejpříjemnější způsob dopravy do časté destinace rodinných vycházek. Naopak linka do zoo z Rašínova nábřeží i obě dlouhé linky, s oblibou využívané k celodenním výletům – linka na Slapskou přehradu a linka do Mělníka - zůstávají beze změn.

Parník Vltava vstupuje do 148. sezóny

Parník Vyšehrad vstupuje do 148. sezóny

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky