Po stopách filmových trháků | Prague-Boats.cz

Po stopách filmových trháků

Po stopách filmových trháků

Přemýšlíte, kam se v horkém letním dnu vydat s dětmi, aby to bavilo Vás i je? Ukažte jim Čertovku na plavbě zvané lodí Čertovkou a vemte je na dobrodružnou výpravu po stopách filmových trháků, které se točily třeba v Praze na Kampě. Po cestě k přístavišti Kampa, kde kotví naše výletní loďky, si můžete připomenout například americký film Mission Impossible.

Tak například v ulici Na Kampě najdete Lichtenštějnský palác, který si ve filmu zahrál americkou ambasádu a Tom Cruise ve filmovém záběru postával u jeho zadního vchodu. V jiném záběru zase uvidíte pohled z Janáčkova nábřeží na cíp Dětského ostrova, to když hlavní hrdina volá svému šéfovi.

Poté se můžete nalodit na některou z našich mahagonových lodiček s italským rodným listem a vydat se do tajuplných zákoutí Čertovky. V Čertovce se můžete těšit nejen na vodnickou tématiku, ale také hledat místa, kde se točily Chobotnice z II. patra.

Například byt s balkónem do Čertovky rodiny Holanových je dnešní dům U Lužického semináře 93/12. Na Vás už necháme, zda si zmíněné filmy pustíte před výletem nebo až po něm.

 

Chobotnice z II. patra