Prague Boats adoptivním rodičem tučňáka

Je nám potěšením Vám oznámit, že jsme se stali adoptivním rodičem tučňáka HumboldtovaPražská zoologická zahrada nám dne 28. ledna 2013 udělila adopční listinu, díky níž můžeme přispívat na náklady na krmivo a další položky spojené s péčí o toto zvíře.

Stejně jako naše lodě, je i tučňák Humboldtův víc doma ve vodě než na souši. V divoké přírodě loví ryby v mělkých vodách podél západního pobřeží Jižní Ameriky. Patří mezi středně velké druhy tučňáků a dorůstá velikosti až 70 cm a váhy necelých 6 kg. Kromě šedo-černo-bíle zabarveného peří jej bezpečně poznáte podle růžového kořene zobáku. Hnízdí mezi balvany na ostrovech a pobřežích a obvykle snáší 2 vejce.

Díky komerčnímu lovu ryb došlo ke značnému poklesu jeho populace, a proto je dnes v Červeném seznamu zařazen do kategorie zranitelných druhů. Doufáme, že i naše malá podpora napomůže jeho zachování.

 

Lodí na tučňáka?

Chystáte-li se do zoo, nezapomeňte, že první lodě do Tróji vyplouvají již v sobotu 30. března z Rašínova nábřeží a od 1. května poběží i pravidelná linka odNemocnice Na Františku. Tuto plavbu si navíc můžete zpestřit tím, že poplujete z Kampy, odkud bude loď vyjíždět dvakrát denně. Podrobnosti naleznete na stránkách Pražské paroplavební společnosti.

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied