Tančící dům

Na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží u Jiráskova mostu nás upoutá neobvyklá moderní stavba, která je umě zakomponovaná do původní historické zástavby. Jedná se o tzv. Tančící dům, pojmenovaný také Ginger a Fred, který byl postaven roku 1996.

Ne každý dnes ví, že název domu je inspirován slavným meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové. Je to první stavba špičkových světových architektů, Franka O. Gehryho a Vlada Miluniče, která byla v Praze po sametové revoluci postavena. Na tehdejší dobu to byl vskutku odvážný projekt, který do tradičního městského prostředí zasadil moderní architekturu, čímž také rozpoutal nejrozsáhlejší veřejnou diskuzi o pražské architektuře vůbec.

I přes tyto bouřlivé diskuze a často odmítavé postoje získal Tančící dům řadu ocenění doma i v zahraničí, a to i včetně ocenění v kategorii designu v anketě amerického časopisu Time. V budově dnes najdeme převážně kanceláře, luxusní kavárnu a kvalitní restauraci.

Tančící dům může být skvělou kulisou plavby noční Prahou s večeří, stejně jako na Vašich svatebních fotografií, pokud se rozhodnete pro svatbu na některé z našich lodí.