Vlečná loď se vrátila do Prahy | Prague-Boats.cz

Vlečná loď se vrátila do Prahy

Vlečná loď se vrátila do Prahy

Pražská paroplavební společnost se ve středu odpoledne postarala o jedinečnou podívanou pro každého, kdo byl tou dobou v blízkosti Železničního mostu na Výtoni.

Právě zde totiž zakotvila po 7hodinové plavbě z Kralup nad Vltavou obrovská vlečná loď. Tento doslova historický způsob vlečení lodi remorkérem byl zakončen náročným manévrem, jímž je zastavení vlečené lodi.

Vlečnou lodí byla 55 let stará nákladní loď Petra, která dříve sloužila k přepravě sladu do západoevropských pivovarů. Zpátky zase vozila čaj, kávu a především kakaové boby pro modřanskou Orionku.

Výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti mimo jiné v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že společnost s lodí má velké plány. Její horní palubu hodlá dát k dispozici farmářskému tržišti na náplavce a ve spodní části, kterou bude postupně rekonstruovat, vytvoří 3 oddělené prostory.

V nich bude nainstalována výstava o pražení kávy a malá kavárna, dále první pražský plovoucí pivovar a v poslední prostor pro konání různých kulturních akcí.