Bella Bohemia na titulní straně prestižního magazínu

2. ledna 2020

Odborný německý časopis Schiffahrt Hafen Bahn und Technik připravil rozsáhlý článek o první elektrické výletní lodi Bella Bohemia.

Bella Bohemia je nejnovějším přírůstkem moderní a ekologické flotily lodí PRAGUE BOATS. Cílem naší společnosti je zajistit ekologický a k životnímu prostředí šetrný provoz lodí na Vltavě. Proto investujeme do modernizace flotily, obměny motorů u starších lodí i nových technologií pro obsluhu a údržbu.

V listopadu 2019 jsme uvedli do experimentálního provozu po Praze loď Bella Bohemia – první velkou výletní loď na zcela elektrický pohon, což vyvolalo zájem odborné veřejnosti i samotných Pražanů. I když provoz elektrické lodi není v našich současných podmínkách jednoduchý, stále usilujeme o zlepšení poměru tichých a bez-emisních plavidel v naší metropoli.

Jméno Bella Bohemia dostala nová loď dle tradice firmy s odkazem na naši zemi a zařadila se tak do řady lodí "Bohemia". Tam patří i naše další moderní ekologické lodě, jako je Agnes de Bohemia, Bohemia Rhapsody a Grand Bohemia, kterou v PRAGUE BOATS pokřtili v létě 2018.

Po zkušební provozu bude Bella Bohemia postupně zařazena na vyhlídkové plavby. Díky panoramatickým oknům a otevřené horní palubě nabízí překrásný výhled na okolní památky – jako třeba Karlův most, Pražský hrad, Národní divadlo, Tančící dům a Vyšehrad. Celoroční provoz je možný díky klimatizaci a vyhřívání.

Bella Bohemia patří mezi středně velké lodě v naší flotile s délkou 25 m, ale úctyhodná je její celková kapacita až 250 osob. Jejím domovem bude ekologické přístaviště na Kampě.

Celý článek naleznete v originálu níže.

Bella Bohemia magazín 01

Bella Bohemia magazín 02

Bella Bohemia magazín 03

Bella Bohemia magazín 04

Bella Bohemia magazín 05

Kde nás najdete

wow prague convetion bureau etoa ačcka hospodarska komora ceske republiky mitglied